Reklam Alanı 2
İddaa Siteleri
Güvenilir İddaa Siteleri Listesi

İddaa Sistem Nedir

İddaa oynayanlar için birçok seçenek bulunuyor. İddaa yapacağınız maçlara açılan iddaa seçenekleri dışında bir de sistem seçeneği bulunuyor. Bu sistem seçeneği sayesinde riskli maçların olduğu iddaa kuponlarını daha güvenli bir hale getirebilirsiniz.

İddaa Sistem Nedir?

İddaa Sistem NedirSistemli iddaa, riskli maçlar ile oluşturduğunuz iddaa kuponlarında bazı maçların tutmaması halinde de para almanızı sağlamaktadır. Birçok sistem türü bulunan iddaa’da en çok oynanan sistem türleri; sistem 1, sistem 4-5, sistem 4-5-6, sistem 5-6 olarak sıralanmaktadır. Tüm sistem türlerini görebilmek için iddaa sistem tablosunu inceleyebilirsiniz.

İddaa Sistem Hesaplama Nasıl Yapılır?

İddaa’da sistem yaptığınız bir kuponun hesaplaması sistem tablosuna bakılarak yapılabilir. Sistemli iddaa kuponlarına birkaç örnek verecek olursak,

  • Sistem 3-4 / 5 TL
  • Sistem 4-5 / 6 TL
  • Sistem 4-5-6 / 22

Birçok sistem türü bulunan iddaa’da yaptığınız kupona ve maç sayısına göre uygun bir sistem türü seçerek çok güzel iddaa kuponları yapabilmektesiniz.

İddaa Sistem Tablosu Resimli Anlatım

İddaa sistem tablosuna, resmi iddaa sitesinden veya iddaa bayilerinden ulaşabilirsiniz. Aşağıdaki resimde de gördüğünüz sistem tablosunda her sistem oyunu için ne kadar ücret ödemeniz gerektiği gösterilmiştir. Sistem kuponlarına ayrıca misli oynarsanız, sistem ücreti ne kadarsa, o miktar ile çarpmanız gerekiyor. Mesela, 22 lira olan sistem 4-5-6 kuponuna 5 misli oynadığınızda ödeyeceğiniz para 110 TL olacaktır.

İddaa Sistem 1 Nasıl Oynanır?

En çok tercih edilen sistemlerden biri olan sistem 1’de 3 banko maç seçilir ve alt kısma yüksek ganyanlı maçlar yazılır. Sistem 1 yapılan kuponda yer alan banko maçlar tuttuğunda kupon tutmuş sayılır ve alt kısımda yer verilen maçlar tutanlar ile sistem oranı çarpılır. Her tutan maç banko maçlar ile çarpılır ve daha sonra toplanır.

Sistem 1 kuponuna ödeyeceğiniz para yazacağınız maç sayısına bağlıdır. Bankolar hariç yazdığınız her maç için 1 TL verirsiniz. Misli yaptığınızda bu rakam misli ili çarpılmaktadır.

BeğenmedimBeğendim (Henüz Değerlendirme Yok)

Sende Yorumunu Kat!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
İddaa Kupon Sorgulama
İddaa Kupon Sorgulama

Yapmış olduğunuz kuponu artık internet üzerinden bayiine gitmeden hızlı bir şekilde sorgulama yapabilirsiniz. İnternet üzerinden iddaa bilet sorgulama yapmak için...

Kapat