Reklam Alanı 2
İddaa Siteleri
Güvenilir İddaa Siteleri Listesi

İddaa Vergi Oranları

İddaa oynayarak kazandığınız paraya vergi alınır mı diye merak eden birçok kişi bulunuyor. İddaa’dan kazandığınız paranın bir kısmına kadar vergi uygulanmaz. Bu sınır her yıl değişmekte olup, uygulanan vergi türü veraset ve intikal vergisidir. Uygulanan vergi oranı ise şimdilik %10 olarak belirlenmiştir.

İddaa Vergi Limiti

İddaa Vergi Oranlarıİddaa’dan kazandığınız paralar için vergi limitleri her yıl değişmektedir. Veraset ve İntikal Vergisine tabi olan iddaa kazançları için şuanda uygulanan vergi limit 3.711 TL olarak belirlenmiştir. Bu miktarın altında kalan hiçbir kazançtan herhangi bir vergi alınmaz. Ayrıca bu miktar tek kupon için uygulanmaktadır. Yani 10 tane 3.000 TL veren iddaa kuponu tutturduğunuzda yine vergi ödemezsiniz.

İddaa Vergi Oranları

İddaa vergi limitleri her yıl değişir, fakat vergi oranı uzun zamandır aynıdır. Veraset ve İntikal Vergisi üzerinden vergilendirilen iddaa kazançlarında vergi oranı %10 olarak belirlenmiş olup, bu oran ne kadar kazanırsanız kazanın %10 olarak uygulanmaktadır.

İddaa Vergi Sınırı

İddaa’da vergi ödemeniz için bir sınır bulunuyor. Bu sınır 3.711 TL olarak uygulanmakta olup, sürekli değişmektedir. Ancak bu vergi limiti tek bir iddaa kuponundan kazanacağınız paraya uygulanmasından dolayı, bu tutarın altında isterseniz 2.000 TL’lik 100 kupon tutturun bu vergi ödemeniz gerekmeyecektir. Bu neden iddaa kuponlarınızı yaparken bu vergi sınırını düşünerek yapmanızda yarar vardır.

2018 İddaa Vergi Kesintileri

2018 yılı itibari ile iddaa oyunlarından kesilen Veraset ve İntikal Vergisi 3.711 TL’nin üzerindeki kazançlar için uygulanmakta olup, altında kalan kazançlar için herhangi bir vergi kesintisi uygulanmaz. Uygulanacak olan kesinti oranı, 2015 yılın içinde %10 olarak belirlenmiştir. Yani 5.000 TL’den, 500 TL Veraset ve İntikal Vergisi kesilmektedir.

BeğenmedimBeğendim (-2 Oyunuz, 4 votes)
Bir Yorum

Sende Yorumunu Kat!

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Önceki yazıyı okuyun:
İddaa Kupon Sorgulama
İddaa Kupon Sorgulama

Yapmış olduğunuz kuponu artık internet üzerinden bayiine gitmeden hızlı bir şekilde sorgulama yapabilirsiniz. İnternet üzerinden iddaa bilet sorgulama yapmak için...

Kapat